szczecin.repertuary.pl
Film

Dom, który zbudował Jack

The House That Jack Built
Reżyseria: Lars von Trier

Repertuar filmu "Dom, który zbudował Jack" w Szczecinie

Brak repertuaru dla filmu "Dom, który zbudował Jack" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dom, który zbudował Jack
Tytuł oryginalny: The House That Jack Built
Czas trwania: 155 min.
Produkcja: Dania/Francja/Niemcy/Szwecja , 2018
Gatunek: kryminał / dramat / horror
Premiera: 18 stycznia 2019
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Lars von Trier
Obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman

„Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach („Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 24 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Dom, który zbudował Jack on IMDb

Trailer filmu: Dom, który zbudował Jack

Wasze opinie

Doktorek 20. lutego 2019, 13:58

Film polecam każdemu psychiatrze, psychologowi i studentom kierunków kryminalistycznych ze względu na jakoś osobowości Jacka. Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał reżyser i aktor, ażeby przedstawić sposób myślenia jednostki o skrajnej osobowości ze spektrum zaburzeń dyssocjalnych. Niewiele jest filmów, które w tak bezpośredni i głęboki pod względem konsekwentności sposób ukazują ekspresję zaburzeń w działaniu ciała migdałowatego. Luzie niezwiązani z w/w nie posiadają "klucza wiedzy", który by pozwalał docenić ten film i zapewne zobaczą w nim proste rżnięcie piłą. No cóż.

Lukasz 3. lutego 2019, 2:02

Ciekawy film- realizacyjnie i fabularnie. Nie wiem czemu takie skrajne opinie o sadyzmie. To jest mataforyczna przypowieść, gdzie straszne zło i pycha ludzka na koniec zostaje ukarane. Czy jesteśmy dużo lepsi niż bohater tego filmu? Przychodzą na myśl skojarzenia z filmem "Siódma Pieczęć".

Robas 1. lutego 2019, 9:54

Realista 26 - brawo,brawo opis godny pomnika :)

X 29. stycznia 2019, 21:39

O pustce i bezsensownosci zla.

XYZ 29. stycznia 2019, 11:23

CO TO JEST ?????????? CZY NAPRAWDĘ SĄ NAM POTRZEBNE FILMY PEŁNE TAKIEGO SADYZMU ???

Realista 26. stycznia 2019, 9:16

Wygniotłem sobie spodnie

Otóż Lars popełnił gafę. Zaprosił widzów na film, który kręcił od lat w zaciszu swoich lęków. Efekt łatwy do przewidzenia. Widownia podzielona, bo dużo przemocy i wyuzdania. 

Gdy jednak ze spokojem ocenić efekt końcowy można powiedzieć, że to omyłka. Reżyser pomylił się, że popełnił ten film, a widzowie, że przyszli do kina. Jeśli jednak cieszy was psychopatologia, odkrajane piersi albo hołdy dla sadyzmu, to zapraszamy już jutro do kin.

 Publika twardo trzyma się do końca. Ludzie chcą zobaczyć w tym filmie jakiś sens i czekają na koniec, a ten jest równie piękny, jak zakończenie Władcy Pierścieni. Po Square trudno o ciekawszy dowód zatracenia w marnosci. Tier dołączył do grona reżyserów bez pomyslu, ktorzy wykonali już swoje dzieło, a obecnie czekają już tylko na rozkład swojego życia.

Dodaj nowy komentarz Dom, który zbudował Jack

Twoja opinia o filmie: