szczecin.repertuary.pl
Film

Faworyta

The Favourite
Reżyseria: Yorgos Lanthimos

Repertuar filmu "Faworyta" w Szczecinie

Brak repertuaru dla filmu "Faworyta" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Faworyta
Tytuł oryginalny: The Favourite
Czas trwania: 119 min.
Produkcja: Irlandia/Wlk. Brytania/USA , 2018
Gatunek: biograficzny / komedia / dramat / historyczny
Premiera: 8 lutego 2019
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Yorgos Lanthimos
Obsada: Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia”), wyróżniony 5 nominacjami do Złotych Globów, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage oraz dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji 2018. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 31 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Faworyta on IMDb

Trailer filmu: Faworyta

Wasze opinie

Emilia 16. marca 2019, 18:30

Doskonały film! Kostiumy, gra aktorska, muzyka, Zdjęcia, po prostu nietuzinkowy film, bardzo wciągający. Ogólnie nie przepadam za filmami historycznymi ale ten mnie oczarował. Jeżeli ktoś oczekuje standardowego filmu historycznego to może się rozczarować. Natomiast miłośnikom niebanalnego kina bardzo polecam.

Kama 13. marca 2019, 14:44

Bardzo fajny film. Po przeczytanych tu opiniach spodziewałam się czegoś okropnego tymczasem film lekki, przyjemny, surrealistyczny. Zdjęcia, kadry nieco barokowe, film na bogato, uczta dla oczu. Tak sobie myślę, co mogło obrzydzić niektórych i myślę, że chodzi tu o jakąś ".... fobię"....jak dla mnie bomba! No i przyjemnie się ogląda film z kobietami, o kobietach, dla kobiet.

dromar 27. lutego 2019, 21:50

obleśny... mroczny,ciemny, w połowie nakręcony przy świecach... bez akcji i czego kolwiek... muzyka tragiczna.. . tak to bywa, gdy gre powierzy sie w filmie samym kobietom, szkoda czasu..Choc jest jedno ciekawie przemycone przesłanie dla rządzących, sprytny doradca z drugiej linii potrafi przejąć władzę ;)

Anna 24. lutego 2019, 14:43

Doskonałe, nietuzinkowe zdjęcia i przygotowanie planu! Życzę Oskara. Film budzi różne refleksje i nie pozostawia obojętnym a o to przecież w sztuce powinno chodzić. A Widzowie dbający o moralną poprawność tego czym się "karmią" ...rzeczywiście powinni zamknąć oczy...

Eva 24. lutego 2019, 11:13

Film znakomity, ale temat trudny. Na królewskim dworze pośród salonowych rytuałów wypełza perwersja, błaznowanie idzie w parze z okrucieństwem, walka o władzę pokazuje nikczemność i upadek człowieka. Dla niektórych osób temat trudny do zaakceptowania.

Ewa 21. lutego 2019, 21:09

Film obrzydliwy, obsceniczny, okropny. Zwiastun- historyczne tło, piękne kostiumy, krótkie zawiązanie wydaje się, że interesującej fabuły. A film promuje rozwiązłość, brak hamulców moralnych, ideę, że po trupach do celu. Szkoda czasu i pieniędzy. Absolutnie nie polecam.Wyszłam z kina zniesmaczona.

Anna 21. lutego 2019, 16:32

Nie podobał mi się. Pozostawił niesmak.

a po co? 21. lutego 2019, 13:41

Wspaniały, nietuzinkowy film. Zdecydowanie wyróżnia się na tle masowej produkcji. Najłatwiejszy w percepcji w porównaniu z wcześniejszymi filmami reżysera. Realistyczny przekaz, wyraźnie zarysowane postaci, świetna gra aktorów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Olivia Colman. Interesująca na tle innych produkcji warstwa dźwiękowa. Jeśli szuka się czegoś więcej niż łatwej rozrywki, to tego filmu zdecydowanie nie można sobie darować.

Ania 21. lutego 2019, 8:03

Majstersztyk!

Kajmeni 20. lutego 2019, 17:01

Doskonały film! W sposób perfekcyjny, za pomocą kostiumów z przeszłej epoki i naturalnego światła reżyser prowadząc akcję filmu uwypukla nędzę rodzaju ludzkiego! Temat jakże aktualny również dzisiaj. Polecam!

Jovanna 17. lutego 2019, 14:38

Zgadzam się, że dziwny film. Można go sobie darować.

Ola 8. lutego 2019, 21:07

Dziwny film, pięknie fotografowany, świetne role kobiece, najlepsza królowej, daje do myślenia, budzi niepokój i zmusza do refleksji. Nie wiadomo kiedy mijają 2 godziny

Dodaj nowy komentarz Faworyta

Twoja opinia o filmie: