szczecin.repertuary.pl
Film

Histeria. Romantyczna historia wibratora

Hysteria
Reżyseria: Tanya Wexler, Jonah Lisa Dyer

Repertuar filmu "Histeria. Romantyczna historia wibratora" w Szczecinie

Brak repertuaru dla filmu "Histeria. Romantyczna historia wibratora" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Histeria. Romantyczna historia wibratora
Tytuł oryginalny: Hysteria
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2011
Gatunek: komedia / romans
Premiera: 2 marca 2012
Dystrybutor filmu: Hagi Film

Reżyseria: Tanya Wexler, Jonah Lisa Dyer
Obsada: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy

Poznaj historię wynalazku, który poprawił nastrój piękniejszej połowy świata

Pomimo naprawdę dużych nazwisk i tytułów, jakie pojawiły się na tegorocznym festiwalu w Toronto, to nie George Clooney, ani Brad Pitt spotkali się z najcieplejszym przyjęciem festiwalowej widowni.
Asem w rękawie (o czym świadczyły tłumy przed kasami kin) okazała się bowiem brytyjsko – amerykańska komedia romantyczna Tanyi Wexler, „Histeria- romantyczna historia wibratora”.
Osadzona w epoce wiktoriańskiej, z czołówką angielskich aktorów w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett) i świetną rolą Maggie Gyllenhaal, Histeria opowiada historię młodego lekarza- idealisty, Mortimera Granville’a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce).
Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii właśnie, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do „parkosyzmów skurczy”, który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem). Zakochuje się w córce swego szefa (znakomita rola Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce, jak on sam.
Po pewnym czasie, gdy młody lekarz na skutek wyczerpujących zabiegów doświadcza kontuzji dłoni, przy pomocy swego przyjaciela, naukowca (Everett) konstruuje urządzenie zasilane elektrycznością, masujące najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała (prototyp dzisiejszego wibratora). Konsekwencje tego wynalazku nie każą na siebie długo czekać...
Nic dziwnego, że Toronto ogarnęła histeria na punkcie Histerii – to jednocześnie fantastyczna, inteligentna komedia romantyczna, w duchu Oskara Wilde’a czy George’a Bernarda Shawa, a zarazem interesujący głos kobiet (to wyłącznie kobiecy team wyreżyserował i wyprodukował film) w sprawie równouprawnienia, emancypacji i parytetów.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 734 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Histeria. Romantyczna historia wibratora

Wasze opinie

ZeitG 1. sierpnia 2020, 6:59

Choć film ma formę "humoreski" dotyczy poważnej rzeczy - w filmie nazywanej "histerią" a przez medycynę Zespołem Kehrera. Czym on jest - każdy średnio inteligentny człowiek wie. To (paradoksalnie - często) bardzo poważne dolegliwości, które mogą dotykać kobiety "opuszczone seksualnie"
Dlatego, komentarze typu "film mnie znużył" albo "film mnie nie zajął" - dowodzą ABSOLUTNEJ hipokryzji lub nierozumienia istoty człowieczeństwa. Jako mężczyzna, czytając takie opinie - wstyd mi za trywializowanie tej sfery życia przez mężczyzn - właśnie.
Masturbacja jest nieodłączną formą realizacji i swojego libido.
Każdy kto mówi, że "jego to nie dotyczy" - jest hipokrytą, lub... księdzem. Ale to jedno i to samo.

aa 30. maja 2012, 16:14

jak dla mnie to DNO

mm 21. maja 2012, 16:49

idealny film na randkę! w pojedynkę ciężko byłoby przez niego przebrnąć, bo arcydziełem nie jest, ale w kategorii filmów jakie warto obejrzeć z drugą połówką bije wszystkei na głowę
POLECAM!

a. 1. kwietnia 2012, 2:39

warto zobaczyc :) w kinie salwy smiechu zarowno damskiej jak i meskiej czesci publicznosci :)

michal 29. marca 2012, 17:00

pierwszy film z ktorego wyszedlem z kina, strata czasu. moze jest dobry na randke ale tylko w momencie gdy 2polowa jest fryzjerka, w moim przypadku randka sie nei udala

Dominik 14. marca 2012, 15:22

Bardzo zabawny film!!!! Byłem razem z żoną i obydwoje ubawiliśmy się do łez!!!!!!
POLECAM!!!!

a 13. marca 2012, 23:45

Bardzo dobry polecam szczególnie mężczyznom

nyala 12. marca 2012, 10:20

Bardzo fajny i zabawny! Lekkie, ale nie głupie podejście do tematu. Film zapewnia miły nastrój na resztę wieczoru i na pewno nie rozczarowuje :)

leser 11. marca 2012, 13:23

Film idealny na randkę. Mam alergię na romantyczne komedie, a szczególnie polskie, ale ten film ma klasę. Zahacza o ważne problemy, lecz czyni to naprawdę w lekki i przyjemny sposób. super :)

:) 11. marca 2012, 8:50

fajniutki film :)

Rainha 8. marca 2012, 12:46

Polecam! film lekki i zabawny.

AnnaM 4. marca 2012, 23:59

Prawdziwa komedia romantyczna i do tego kostiumowa - jestem oczarowana. Film z klasą. Polecam wielbicielom tego gatunku.

Dodaj nowy komentarz Histeria. Romantyczna historia wibratora

Twoja opinia o filmie: