szczecin.repertuary.pl
Film

Pewien dżentelmen

En ganske snill mann
Reżyseria: Hans Petter Moland

Repertuar filmu "Pewien dżentelmen" w Szczecinie

Brak repertuaru dla filmu "Pewien dżentelmen" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pewien dżentelmen
Tytuł oryginalny: En ganske snill mann
Produkcja: Norwegia , 2009
Premiera: 28 stycznia 2011
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Hans Petter Moland
Obsada: Stellan Skarsgard, Jannike Kruse Jatog, Jan Gunnar Roise

Urlik to dość grzeczny facet. Zabił kilka osób, kilka innych okaleczył. Tak to bywa, gdy jesteś gangsterem. A potem idziesz za kratki.
Urlik właśnie wychodzi z powrotem na wolność. Dręczą go obawy... Ale już czeka na niego Jensen. To szef mafii, który ma swój honor. Troszczy się o swoich ludzi i lubi, kiedy wszystko jest w porządku. Dla niego najważniejsze jest, żeby Urlik wyrównał rachunki i zabił człowieka, który go wsypał.
Urlik jest raczej miłym gościem. Nie ma marzeń i niewiele potrzebuje. Podejmuje pierwszą, lepszą pracę. W zamian za jedzenie i miejsce do spania, zrobi, co mu się każesz. Może pokochać, może też zabić.
Podziwia swojego syna, który jest teraz dorosłym mężczyzną. Jest wykształcony, ma dziewczynę, przed nim wspaniała przyszłość. Ale dziewczynie nie podoba się teść, który jest mordercą. Jej rodzina nie akceptuje takich rzeczy, mają zasady. Centrum ich życia stanowią dzieci i kwiaty.
Urlik to dość grzeczny facet. Ale jak długo można być grzecznym?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1113 razy. | Oceń film

Wasze opinie

lucias 9. maja 2011, 23:41

Polecam, świetna komedia.
Może nie dla każdego ale super klimat i nietuzinkowe poczucie humoru. Genialny Skarsgard w roli głównej. Ciekawie wpleciony zabawny polski wątek (swoją drogą to niesprawiedliwe dla Norwegów że my Polacy możemy wyłapać więcej zabawnych perełek w tym filmie;) . Po tych wszystkich polskich (k)hitowych komediach wreszcie pojawiło się coś naprawdę śmiesznego. Swoją drogą to ciekawe, że w Norwegii są w stanie stworzyć bardzo zabawny film a w Polsce od ładnych paru lat nic się w tym temacie nie zmenia. Może w Polsce twórcy zapomnieli, że istnieje inteligentny widz a komedia to nie zlepek kiepskich gagów próbujących rozśmieszyć w żenujący sposób co minutę z marnym skutkiem znudzonego widza lecz tak jak w tym filmie wystarczy kilka genialnie śmiesznych scen a poza tym istnieje jeszcze coś trakiego jak ironia i śmiech wewnętrzny.

Gorąco polecam

Dodaj nowy komentarz Pewien dżentelmen

Twoja opinia o filmie: